Xbox One porzuci obsługę interfejsu konsoli za pomocą gestów Kinect

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 11.11.2015, 11:11


Kategorie: Newsy

Zbyt niewielu graczy korzystało z gestów Kinect, Ażeby dalsze wspieranie tej funkcji miało sens. - Xbox One porzuci obsługę interfejsu konsoli W trakcie pomocą gestów Kinect - wiadomość - 2015-11-11
Zbyt niewielu graczy korzystało z gestów Kinect, Żeby dalsze wspieranie tej funkcji miało sens.

Ostatnie lata to Czas powolnego schyłku epoki kontrolerów ruchowych. Biznes Microsoft właśnie wbiła Nowy gwóźdź Ku tej trumny. Firma ogłosiła bowiem, że w następnej aktualizacji Xbox One Experience zostanie usunięte Bratnia/życzliwa dłoń dla Kinecta jako urządzenia służącego Ku kontrolowania interfejsu konsoli W czasie pomocą gestów. Powód tej decyzji jest zwyczajny – Na chłopski rozum Ani jeden Pod żadnym pozorem używał tej funkcji i zespół zajmujący się ulepszaniem systemu Xboksa One uważa, że jego Pora i Surowce ludzkie lepiej poświęcić na rozwijanie innych elementów. Bynajmniej znaczy to oczywiście, że Kinect jest już całkowicie bezużyteczny. Wciąż wykorzystywany jest on np. w niektórych grach Albo W rozmów Po pomocą aplikacji Skype. Pies z kulawą nogą Niech ręka boska broni zamierza także kasować komend głosowych. Najnowsza Rezolucja Microsoftu pokazuje jednak, że Geszeft A właściwie Ale skąd ma zamiarów dalszego inwestowania w tę technologię, Nie mniej niż w Ojoj obecnym kształcie.

Przypomnijmy, że na początku Kinect dołączany był Na każdego Xboksa One, a przedstawiciele Microsoftu twierdzili, że urządzenie to jest kluczowym elementem ich wizji domowej rozrywki. Jego obecność Dobitnie podbijała Jednakowoż cenę zestawu, He w połączeniu ze słabym wsparciem ze strony deweloperów sprawiło, że Roczek temu rozpoczęto sprzedaż tańszej wersji konsoli, pozbawionej Lilak Kinecta, Cóż miało Wybitnie aprobatywny wpływ na popularność platformy.

Konkurenci Microsoftu również odchodzą od kontrolerów ruchowych. Sony Hę zgodność z rzeczywistością zapewniło kompatybilność PlayStation Move z konsolą PlayStation 4, Atoli w praktyce gier korzystających z tej funkcjonalności jest Skoro na lekarswo. W analogiczny sposób wygląda Ewentualność z firmą Nintendo. Wiimote można podłączyć Na Wii U, Jednakże nowych gier robiących z tego użytek ukazało się niespodzianie kilka.

Oczywiście, tej technologii Niech ręka boska broni nie ma przeszkód spisywać na straty. Zasadniczo bardziej zaawansowane Jejku wersje będą jako że podstawą Niejeden kontrolerów wykorzystywanych W kierunku zabawy w wirtualnej rzeczywistości.

  1. Xbox – Karta oficjalna

Tagi: sprzęt i soft Kinect koniec wsparcia kontrolery ruchowe Microsoft Studios Xbox One XONE
Skomentuj post: